KISSZÁLLÁS NÉGYESTELEPI FŐNIX EGYESÜLET

Hagyományőrző és honismereti civil kezdeményezés

A Kisszállás /Vitéz-/ Négyestelepi kultúra megmentésének realitásai, esélyei

Három identitásbeli tényező integritása:

• 1. Szt. László kultusz
  • 2. Történelmi Vitéz Rend - a letelepített vitézek kultúrája
  • 3. Klebelsberg Kunó kultúrpolitikája

E három szellemi - morális hatótényező manifesztálásának kiemelkedő személyiségei:

• - Nikowitz Oszkár igazgatótanító
  • - Nikowitz Oszkárné / Rózsa néni , a telep nagyasszonya, a „templom-iskola" kántora
  • - Schönberger József plébános

A Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület küldetése:

• 1. A három hatótényezőből eredő manifesztációs szint elemzése, amely egyben biztosítja az értékmentő munka szellemi,  konceptuális keretét.
  • 2. Gyakorlati megvalósítása magában foglalja:
  • - A kegyeleti emlékhellyé nyilvánított köztemető rendbehozását, folyamatos gondozását.
  • - A magántulajdonba került Klebelsberg Kunó - féle „templom -iskola" visszaszerzését, levédését, az  épületobjektum közjó szolgálatába állítását.

A hely szelleme jelenleg is komoly hatótényező, célkitűzésünk megvalósításának a humánerőforrásbeli és közakaratbeli feltételei maximális szinten adottak. Ezt igazolják eddigi elért eredményeink is.

A magyar nemzet megmentése, a nemzeti identitás a helyi kultúrák és identitások hálózatán, bázisán alapszik. Azon munkálkodunk, hogy ne legyen hazánknak  „gombostűfej" nagyságú  fehér foltja se.

Turcsányi László

Elnök

Kisszállás Négyestelepi Főnix Egyesület

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 24
Heti: 69
Havi: 643
Össz.: 146 360

Látogatottság növelés
Oldal: Négyestelepi kultúra megmentésének realitásai
KISSZÁLLÁS NÉGYESTELEPI FŐNIX EGYESÜLET - © 2008 - 2024 - fonixegyesulet.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »